בואו נדבר גלויות

בואו נדבר גלויות. המצב לא טוב. אי אפשר לדעת מה יוליד הרגע הבא. מחלות ללא תרופה, מערכות חיים מתפרקות, אי אמון בין האנשים, הכל מתפרק.

ישראל התחילה כל כך יפה. היה קשה אבל כנגד כל הסיכויים הצלחנו. למה? כי היה משהו טוב וחם בין האנשים. הייתה הבטחה של מדינה שתהיה משפחה!!

היום יש שפע גשמי, בטחון יחסי, התקדמות טכנולוגית מרשימה. אבל למה זה מרגיש כאילו הכל תכף מסתיים? חיים בהרגשה כאילו כל רגע יכולה לפרוץ פה מלחמה. בינינו! כל הבעת דעה הופכת לקרב, כולם כועסים, לחוצים והיחסים מתדרדרים. אומרים שהעם שלנו מיוחד, שאין עוד עם שאוהב ונותן כמונו ואין עוד עם ששונא כמונו, את עצמו ובמיוחד אחד את השני. 

כדי להבין צריך לחזור להתחלה. הידעתם שעם ישראל הוא לא עם גנטי? עמי העולם התפתחו ממשפחות משותפות מהן הם צמחו לאומות. חוץ מאיתנו. עם ישראל הוקם באופן יזום ולמטרה מיוחדת. אברהם אבינו בבבל החל לראות תופעות של שנאה וחוסר יכולת של האנשים להסתדר. הוא חקר ומצא הסבר ופתרון יסודי לבעיה. 

האנשים שרצו להרגיש בריאים, מאושרים ומאוזנים אחד עם השני ועם מערכת הטבע כולה, באו אליו מכל עבר במטרה ליישם את השיטה שהוא גילה.  שיטה לחבר אנשים מעל להבדלים ביניהם, מעל לכל השוני והאגו שגדל ויוצא מכלל שליטה – הם התקבצו סביבו והתחברו בקשר אידאולוגי כדי לייסד חברה שבסיסה אהבת הזולת. ואהבת לרעך כמוך. ללא כל שייכות משפחתית או גנטית. 

אלו אבותינו. אנחנו שונים כ"כ כי באמת אין בינינו קירבה טבעית אבל אבותינו הצליחו להתגבר על השוני ולהתחבר מעליו. הם הגיעו אפילו לקשר עם הכוח העליון! אבל כשהקשר הטוב נשבר, הקדושה יצאה מהעם, במקומה התגלתה שנאת החינם ובית המקדש נחרב. 

חזרנו לארצנו במטרה להקים מחדש מדינה שתהיה דוגמה. אור לגויים!  נכתב שבית המקדש השלישי יבנה מלבבות האנשים. לבבות האבן – השנאה, הקור והאדישות –  יהפכו ללבבות בשר – קרובים ורכים. בידינו השיטה שגילה אברהם כדי להתגבר על כל הפירוד, שונים אבל מאוחדים בלבבות מעל להכל. 

תשעה באב מגיע כדי להזכיר לנו שאנחנו חייבים להתחבר באהבת אחים או לחדול. הפתרון היחיד למצבנו הוא להשתמש בחכמת הקבלה, חכמת החיבור, כדי להינצל מכל הצרות – אויבים, אנטישמיות ומחלות, לחיות חיים מאוזנים יפים ומאושרים זה עם זה ועם הטבע! 

העולם כולו מחכה לנו שניתן לו דוגמה לעם שהוא מורכב  מניגודים אבל מתנהל  בפועל כמשפחה. שזה אפשרי.  לא הם ולא הטבע יניחו לנו בשקט עד שנתעשת. 

בואו נדבר גלויות, כבר אלפיים שנה אנחנו באותו המצב.. מיצינו. הגיע הזמן לגאולה. להגיע למנוחה ולנחלה. בואו נגלה מחדש את טעם האחווה! כמו בשירים האהובים, כמו בחלומות הכי כמוסים. הסטארט האפ הישראלי האמיתי.   

You may also like