איך לקיים זוגיות מוצלחת?

אנחנו נולדים לעולם כיחידים, הזוגיות לא טבועה בנו מעצם היותנו. נהפוך הוא, אנחנו גדלים כאינדיבידואלים ומתחנכים לרגלי הסגידה והעידוד של האינדיבידואל, האגו שבנו. הפסיכולוגיה מלמדת אותנו שבתחילה קיים רק האני, אח"כ העולם מתרחב ואנחנו מזהים את הנפרדות מהאימא שלנו. עם ההתבגרות מתרחבת החברה שאותה אנו חווים. הילד בחברה המודרנית מתחנך ונדחף למיצוי יכולותיו האינדיבידואליות. אם הוא גדל עם הורים שיש להם זוגיות מוצלחת, הוא ילמד באופן אינטואיטיבי מהי זוגיות מוצלחת. כשיתבגר וקבוצת השווים לו תהייה לו חשובה יותר הוא יושפע גם מהם לגבי תפיסת הזוגיות שלו. כדי להכין את בני האדם למערכת יחסים זוגית יש לחנך אותם לכך. ללמדם איך לקיים מערכת זוגית כזו. לכל תפקיד, ואפילו הקטן ביותר, אנחנו נדרשים לעבור הכשרה. לזוגיות, שהיא חלק משמעותי מחיינו אין הכשרה וחבל.

לאחרונה נתקלתי בקורס שנקרא "פשוט לאהוב"  שמתכוון להכשיר אנשים לזוגיות חזקה ואוהבת. מקריאה של  המידע שמתפרסם התרשמתי שזה מה שבאמת כל אחד ואחת צריכים ללמוד כדי להכשירם לזוגיות מוצלחת. חלק מהתכנים אפילו חשוב שילמדו אותם כבר מגיל הגן. 

בקורס האנשים ילמדו על טבע הגבר וטבע האישה, הם ילמדו איך הראש והלב הנשי והגברי עובדים. הם ילמדו להכיר את היסודות המנוגדים והמשלימים של גבר ואישה. הם ילמדו למה כל אחד מבני הזוג זקוק כדי להרגיש בטוח ונאהב בקשר. הם ילמדו איך אפשר לגשר על העולמות ההפוכים שהם. איך לקיים תקשורת שתסייע להם להתגבר על משברים במהלך חייהם הזוגיים. הם ילמדו להעריך ולאהוב את השוני הטבעי שבהם. הם ילמדו אודות אומנות החיזור בתחילת הקשר ולאורך שנות הקשר. הם ילמדו איך בודקים התאמה זוגית, יקבלו כלים להצלחת הדייט. הם ילמדו איך לקיים שפה זוגית מפרה, ואיך להיות מקשיב בתוך הזוגיות. הם יתאמנו בתקשורת כנה ומקרבת. הם ילמדו איך לבנות חברות כבסיס לשטח המשותף בזוגיות שלהם, איך לקיים זוגיות המבוססת על תמיכה הדדית.

אנחנו צריכים ללמד את הילדים כבר מגיל הגן על ההבדלים בין בן לבת, איך לשתף פעולה בין בנים ובנות, איך להתנהג בצורה מכבדת כלפי בני המין השני. ככל שהם יתבגרו נתאים את תכני הלימוד והחינוך עבורם, כך יש סיכוי סביר שנכשירם לזוגיות מוצלחת.

You may also like